Galeria Orkana

Klient:
STRABAG Sp. z o.o.

Lokalizacja:
ul.Orkana 6 Lublin

Zakres prac:
  • dwie stacje robocze BMS,
  • system sygnalizacji pożaru (SAP),
  • zasilanie i sterowanie dachowych klap oddymiających i klap ppoż, drzwi i bram ppoż,
  • telewizja dozorowa (CCTV),
  • system sygnalizacji włamania (SWiN),
  • automatyka wentylacji i klimatyzacji, węzła chłodu i wież chłodniczych,
  • monitoring parametrów technicznych (węzła cieplnego, obecności napięć zasilania, oświetlenia budynku i parkingów),
  • instalacja nagłośnieniowa budynku.

"Polecamy Telecomm Sp. z o.o. jako sprawdzonego i rzetelnego partnera."

Zbigniew Dubanik, Kierownik Projektu

Charakterystyka obiektu
W okresie od maja do sierpnia 2006r. firma TELECOMM Sp. z o.o. wykonała system zarządzania BMS w Centrum Handlowym „Galeria Orkana” w Lublinie. Powierzchnia użytkowa Galerii Orkana to prawie 17 tys. mkw. Jest to dwupoziomowy budynek, w którym mieści się około 40 sklepów, a pod obiektem znajduje się parking podziemny liczący około 270 miejsc parkingowych. Generalnym wykonawcą obiektu była firma STRABAG Sp. z o.o.


Zakres prac TELECOMM Sp. z o.o. obejmował projekt i wykonanie zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem opartego o Andover Continuum. System BMS składa się z dwóch stacji roboczych z oprogramowaniem Continuum Cybersation. Do sterowania pracą wentylacji i klimatyzacji oraz węzła chłodu i wież chłodniczych wykorzystane zostały sterowniki Andover Continuum. Dodatkowo sterowniki Continuum monitorują szereg parametrów technicznych budynku (węzeł cieplny, instalację elektryczną, oświetlenie budynku i parkingów). W skład zintegrowanego systemu BMS wchodzą następujące podsystemy: sygnalizacji pożaru (SSP), sygnalizacji włamania (SWiN) i telewizja dozorowa (CCTV). W systemie CCTV wykorzystane zostały rejestratory cyfrowe Integral Technologies. Ponadto, uruchomiona została instalacja nagłośnieniowa budynku oraz zasilanie i sterowanie dachowych klap oddymiających, klap ppoż. oraz drzwi i bram ppoż.

Galeria Orkana to obecnie jedyne tak nowoczesne centrum handlowe w Lublinie. Dzięki zainstalowanym przez TELECOMM Sp. z o.o. systemom „inteligentnego budynku” jest to obiekt przyjazny i zapewniający wysokiej klasy bezpieczeństwo jego użytkownikom.